jonines

Joninių burtai ir paslaptys

Joninės yra viena iš labiausiai lietuvių minimų švenčių birželio 23 dienos išvakarėse. Tiesa ta, kad Joninių šventė ir tikroji saulėgrįža nesutampa. Iš tikrųjų trumpiausia naktis ir ilgiausia diena yra birželio 21 dieną, tačiau įsigalėjus krikščionybei ši šventė pradėta švęsti Šventojo Jono gimimo dieną, t.y. birželio 23-čiąją.

Nors tradicijos keičiasi, tačiau akivaizdu, kad apie ilgiausią dieną ir trumpiausią naktį liudijantys ženklai – paparčio žiedo ieškojimas, laužų deginimas, ir vainikėlių plukdymas vandenyje – nėra pamirštami. Nuo senų senovės šią dieną buvo tikima burtais ir tuo, kad ši diena – palankiausia meilei. Tad, ar rasite mylimąjį (-ąją) šiais metais?

Paparčio žiedo ieškojimas

Buvo manoma, kad radus paparčio žiedą tampama aiškiaregiu. Toks žmogus gali girdėti žmonių mintis bei paslaptis, taip pat girdėti paukščių kalbą. Žmonės, kurie nori rasti paparčio žiedą, turi eiti po vieną, gilyn į mišką ir jokiu būdu neatsigręžti atgal.

Radus papartį su žiedu po juo reikia patiesti nosinaitę, aplink jį apsibrėžti su šermukšnio lazda, pasidėti indą su šventintu vandeniu, uždegti žvakė ir melstis. Tuomet suspindės žiedas ir nukris ant nosinaitės. Laukiant žiedo, gąsdins piktosios dvasios, todėl reikia būti drąsiam.

Joninių vainikų plukdymas

Reikia nupinti du vainikus iš devynių žolelių ar gėlių. Vienu vainiku yra buriama dviem būdais: jis yra metamas ant šakos (po kiek kartų jis užsimaus ant šakos, po tiek metų ištekėsi), arba jis su žvake yra plukdomas vandeniu (jeigu plaukia – mergina ištekės, jeigu ne – šiais metais ji nesusiras vyro).  Antras vainikėlis yra padedamas po pagalve – ką susapnuos, tas ir bus jos vyras.

Taip pat kitas būrimas yra taikomas merginoms turinčioms savo išrinktąjį. Abu vainikėlius galima leisti į vandenį. Jeigu jie susiglaudžia, tuomet mergina ištekės už išrinktojo, jeigu vainikai išsiskirs, tuomet ir jų pora iširs.

Šokinėjimas per Joninių laužą

Joninių laužas turi ypatingų galių – jo ugnis palaimina tuoktuvėms. Jeigu mylimųjų pora susikibus rankomis kartu peršoka per laužą – pora susituoks ir taps tvirta pora.

Gėlių puokštės

Norint susapnuoti savo būsimą vyrą, Joninių naktį po pagalve reikia pasidėti aguonos žiedą.

Būrimas iš vabalo

Prieš pat vidurnaktį darže reikia iškasti šiek tiek velėnos ir jį apversti kita puse. Jeigu iš ryto po apversta velėna bus pilkas vabalas, tuomet vyras bus neturtingas, jeigu žalias vabalas – žemdirbys, o jeigu margas – valdininkas.

Rytinė rasa

Norite būti graži lyg iš pieno plaukusi? Tuomet Joninių ryte atsikėlus anksti, nusiprauskite veidą ryto rasa.

Taip pat anksti ryte atsikėlus, nusiprausus ryto rasa, nepratarus nė žodžio ir vėl nuėjus miegoti, galima susapnuoti savo būsimą vyrą.

Orų spėlionės

Buvo tikima, kad, jeigu Joninių naktį bus žvaigždėta, tuomet per Kalėdas bus šalta ir daug sniego,  jeigu Joninių naktį lietinga – per Kalėdas tikėtinai bus didelės pūgos, jeigu Joninių naktis debesuota – Kalėdos bus vėjuotos ir lietingos.

Linkime Jums visiems surasti savo laimingąjį paparčio žiedą, kad ir kokiu pavidalu jis būtų! 😉

Posted by:

dovanusalis.lt

Back to Top