penktadienis 13

Penktadienis 13-ta. Ar tikrai nesėkminga diena?

Tikima, kad penktadienis 13-ta yra bloga diena, o per ją gali nutikti įvairių netikėtų ir nesėkmingų įvykių. Tačiau ar tai tiesa?

Ką žmonės veikia penktadienį 13-tą?

Šios dienos metu yra švenčiama daugybė vakarėlių, kurių temos yra panašios į Helouvyno šventės tematikas.

Kai kurios labdaros penktadienį 13-tą dieną surengia pinigų rinkimo kampanijas.

Brazilijoje rugpjūčio 13-ta penktadienis yra laikoma labiau nesėkminga diena nei kitų mėnesių penktadieniai 13-tos.

Daugelyje ispaniškai kalbančių šalių filmas „Penktadienis 13-ta“ yra pervadintas į „Antradienis 13-ta“, kadangi ten tikima, kad nesėkminga diena yra būtent antradienis 13-ta, o ne penktadienis 13-ta.

Laiminga diena laimėti milijoną

Kai kurie žmonės penktadienį 13-tą laimi milijonus. Štai pasak CNN.com viena britų pora laimėjo 17 milijonų dolerių po to, kai nusipirko laimingą loterijos bilietą penktadienį 13-tą dieną, tą pačią dieną, kai jų namuose nukrito ir sudužo veidrodis. Taip pat daugelis žmonių tiki, kad penktadienis 13-ta yra laiminga diena gimusiems vaikams.

Tikroji baimė

Baimė penktadieniui 13-tai yra vadinama frigatriskaidekafobija – „Frigg“ yra skandinavų deivė, kurios garbei pavadintas penktadienis, o triskaidekafobija yra baimė skaičiui 13. Ši baimė yra tikrų tikriausia – kai kurie žmonės netgi bijo ištarti „penktadienis 13-ta“. Kiti bijo skristi lėktuvu, eiti į darbą, ar betgi atsikelti iš lovos. Pasak vieno Amerikos instituto, milijonai amerikiečių bijo šios dienos. Baimės simptomai gali būti nuo lengvo nerimo ir baimės jausmo iki didelės panikos priepuolių.

Judas – 13-tas svečias paskutinėje vakarienėje

Kai kurie sako, kad penktadienis ir skaičius 13 yra laikomi nelaimingais, kadangi siejami su Biblija. Pavyzdžiui, Judas Iskarijotas, apaštalas, kuris išdavė Jėzų, buvo laikomas „13-tu svečiu“ paskutinėje vakarienėje.

Kiti įvykiai, kurie galimai atsitiko penktadienį, yra didysis potvynis Nojaus laikais, kalbų suirutė Babelio bokšte, diena, kai Ieva sugundė Adomą obuoliu, ir diena, kai mirė Jėzus Kristus.

Skandinavų dievas sutrukdo pokylį

Kitas penktadienio 13-tosios prietaras gali būti siejamas su skandinavų mitologija. Pasak legendos, 12 dievų buvo pokylyje Valhaloje, kuomet Loke‘as, blogybių dievas, kuris buvo nekviestas, pasirodė pokylyje ir buvo 13-tas. Jis buvo atsakingas už chaosą, kurio metu vienas gerasis dievas mirė.

Egiptiečių pomirtinis gyvenimas

Senovės egiptiečiai skaičių 13 laikė laimingu, kadangi manė, kad 13-ta gyvenimo stadija yra pomirtinis gyvenimas. Po senovės egiptiečių civilizacijos mažėjimo skaičius 13 liko siejamas su mirtimi, bet ne baime.

Simboliai

Kai kurie žmonės tiki, kad skaičius 13 ir juodos katės, kas yra siejama su penktadieniu 13-ta, yra feminizmo simboliai. Penktadienis 13-ta yra pelną teikianti diena Holivudo filmams, o ledo ritulio kaukės paveikslas dažnai siejamas su šiais filmais.

O Jūs ar bijote penktadienio 13-tos? :)

Posted by:

dovanusalis.lt

Back to Top